Grecja

Grecja to jeden z naszych ulubionych kierunków. Gdy zamknę oczy i pomyślę o Grecji, w pierwszej kolejności słyszę dźwięk Zorby, roześmianych Greków, którzy popijają rakię i w kółko powtarzają “siga siga” (“bez pośpiechu”). Siedzą w tawernach położonych nad morzem i zajadają się pysznymi, świeżo wyłowionymi rybami. To właśnie tam czas zatrzymuje się w miejscu i można w pełni oddać się reklasowi, który chyba nigdzie nie smakuje lepiej niż w Grecji:)

Wakacje w Grecji

Grecja to bardzo popularny kierunek, który znajduje się w ofercie praktycznie wszystkich biur podróży, jednak my zaplanujemy dla Ciebie wakacje, których nie zaproponowałby Ci nikt inny 🙂

Ateny, Meteory, Delf czy Korynt to miejsca, które zapewne już wszyscy dobrze znają. A to dlatego, że Grecja to jeden z najbardziej popularnych kierunków wybieranych w Polsce na wakacje. Zwiedzanie Grecji lądem jednak jest już dla nas czymś całkowicie znanym, to co chcemy pokazać to opłynięcie Grecji Morzem Jońskim.

Aktywnie w Grecji

Wszyscy wiedzą, że Grecja to kierunek idealny na wypoczynek na plaży. Coraz więcej osób odkrywa jednak, że Grecja ma do zaoferowania o wiele więcej niż piasek i leżaki.

Rejs przez Grecją

Wyspy Jońskie to zbiór 7 głównych wysp: Korfu, Paxos i Antipaxos, Levkas, Kafalonia, Itaka oraz Zakynthos. To właśnie między tymi wyspami są idalne warunki do żeglowania – a jednocześnie podczas rejsu możemy zatrzymywać się na każdej z wysp. Miasteczka położone Wyspach Jońskich charakteryzują się unikalną dla Grecji architekrtuą – jest to wynikiem wpływów weneckich wynikających z bliskości Włoch.

Zastanawiacie się, którą z Wysp Jońskich wybrać? Poniżej znajdziecie krótką charakterystykę każdej z nich:

  • Korfu- to jedna z najbardziej popularnych wysp w Grecji. Co roku odwiedza ją tysiące turystów, szukających idealnego miejsca na wypoczynek – nie wracają zawiedzeni.
  • Paxos i Antipaxos-
  • Levkas-
  • Kafalonia-
  • Itaka-
  • Zakynthos-

To co lubimy to nietypowe wyjazdy i odkrywanie tego, co nieznane. Dlatego poniżej znajdziecie od nas garść informacji na temat aktywnego eksplorowania tego kraju.

Wspinaczka w Grecji

Na początek kilka słów o wspinaczce. Ze względu na swoje ukształtowanie powierzchni, wiele wysp jest wręcz stworzonych do tej aktywności. Liczne jaskinie są idealnym miejscem do realizowania pasji wspinaczki. Kalymnos- to wyspa na Morzu Egejskim, należąca do archipelagu Dodekanezu. Mało kto wie, że właśnie tam od 2000 roku odbywa się co roku jesienią największa w Europie impreza wspinaczkowa – Kalymnos Climbing Festival. Wynika to właśnie z faktu, że Kalymnos od lat skupia miłośników wspinaczki.